בניית תדמית איכותית ב 5 צעדים

התדמית שלך היא "המותג" האישי שלך, הדרך בה אתה מציג את עצמך לעולם.

אנשים יעדיפו תמיד לקנות ממותג חזק ואיכותי מאשר ממותג לא מוכר ולא ידוע.
ברגע שאנשים יתחילו להכיר אותך כמומחה בתחום מסוים, בעל ידע ומומחיות בנישה ספציפית אתה בדרך להפוך להיות מותג.
השאלה היא איך להיות מוכר יותר?

איך לבסס את מעמדך כמקצוען בתחום מסוים?

הרי יש אינספור יועצים עסקיים, עורכי דין, מאמנים וכו' … איך לבנות אוטוריטה בתחום שלך ולגרום לאנשים לעקוב אחריך?
אם אתה מעוניין לבנות תדמית איכותית ולבוסס עליה מותג אישי הנה 5 צעדים שעליך לעשות:

1. תהיה אותנטי
תחשוב כמה קשה לבנות תדמית סביב משהו מזויף, תצטרך להתנהג בדרך מסוימת,

לדבר בצורה מסוימת שלא תמיד תשקף את המחשבות האמתיות שלך…
ישנם אנשי מקצוע המציעים לבנות תדמית עסקית השונה ממה שאתה באמת ומותאמת למה שאחרים אולי היו רוצים לראות. זוהי אסטרטגיה אפשרית אך תחזוקת תדמית כזאת תהיה מתישה ובלתי ניתנת לתחזוקה לאורך זמן רב.
התדמית שלך צריכה לשקף את מה שאתה. האם אתה יודע מה הערכים שלך?

מה התפיסות עולם שלך? מה החוזקות והחולשות שלך?
אנשים מתחברים לאנשים, אנשים קונים כשנוצר חיבור רגשי למוצר שאתה מוכר או לשירות שאתה נותן.

כשהתדמית שאתה משדר החוצה לא משקפת את האמת שלך, במוקדם או במאוחר הזיוף יתגלה ותאבד את הלקוחות שלך ואת האמונה שלהם במה שאתה מוכר להם.
לבנות תדמית נכונה ומותג אישי אמתי זה קודם כל להבין מי אתה באמת ואז לחלוק את זה עם העולם. תוריד את המסכות שלך, יש קהל שמחפש בדיוק את מה שיש לך להציע ולקהל הזה אתה פונה.

2. תפתח את כישורי הרטוריקה שלך
אם אתה רוצה לבנות מותג אישי איכותי אתה תצטרך לדבר על בסיס קבוע.

הרצאות, שיחות עם לקוחות, ספקים ומעגלי נטוורקינג הם חלק בלתי נפרד מהעניין. אם תדבר בדיוק כמו שאחרים מדברים, לעולם לא תבלוט ביניהם. דבר תמיד ממקום של ידע ועוצמה, תעביר לאנשים מסר שאתה יודע על מה אתה מדבר, תענה לשאלות שישאלו אותך בצורה בהירה המותאמת לקהל ששומע אותך. תקרין בטחון עצמי. חלק מהאנשים לא יסכימו אתך או יבקרו אותך זה חלק מהעניין. חשוב להישאר פתוח לפידבקים ללימוד ולהסקת מסקנות, אתה חייב ללמוד ולשנות כל הזמן. יכול להיות שלא נולדת כנואם גדול, תתחיל בקטן ועם הזמן תתקדם, תבנה קהל שיחפש לשמוע אותך ועם הזמן תוזמן לתת הרצאות ולהשתתף באירועים גדולים וחשובים יותר. תמיד תציע ערך איכותי לקהל שלך, אנשים יודעים לזהות ולהעריך איכות.

3. תשתף במספר פלטפורמות את הידע המקצועי שלך
כתיבת בלוג, השתתפות פעילה בקבוצות פייסבוק העוסקות בתחום המקצועי שלך, פרסום מאמרים מקצועיים. כל אלה יחזקו את התדמית שלך כמקצוען בתחומך ויגבירו את האמינות שלך בקרב העוקבים שלך. תשים לב לתגובות ולידים המגיעים אליך בעקבות החשיפה ותנצל את ההזדמנויות שייווצרו מכך. לחלוק את הידע שלך במדיה יכול להיות מאתגר ודורש השקעה של זמן ועם זאת זו דרך עוצמתית להראות לכולם שיש לך מה לומר ואתה יודע על מה אתה מדבר.

4. תבנה לעצמך נוכחות חזקה ברשת
האם אתה יודע איך ואיפה אתה והעסק שלך מופיעים ברשת? זה משהו שאתה חייב לדעת לנתח, לשפר ולשדרג על בסיס קבוע.
האם יש לך פרופילים עסקיים ברשתות חברתיות? האם הם מעודכנים על בסיס קבוע? האם הם מייצגים אותך בצורה הטובה ביותר? האם יש לך צילומי תדמית מקצועיים המשדרים את המסר אותו אתה מעביר? האם התכנים שאתה כותב ברשת אותנטיים? האם אתה משתמש בתמונות מקוריות באיכות גבוהה לפוסטים שלך? האם אתה מנהל אינטראקציה קבועה עם העוקבים שלך?
האם יש לך אתר? אתר מקצועי, המקודם היטב הוא אחד הדרכים היעילות ביותר לקדם את העסק שלך במנועי חיפוש שונים.
אל תשכח להכניס את השם שלך לגוגל לעיתים ולראות מה התוצאות. משם תוכל ללמוד על איך אחרים תופסים אותך, מה הם חושבים עליך ומה יש להם לומר עליך. כמעט בלתי אפשרי לבנות מותג אישי חזק מבלי להיות עם נוכחות חזקה ברשת.

5. תישאר תלמיד נצחי בתחום ההתמחות שלך
לא משנה כמה מומחה אתה בתחומך, תזכור שהעולם מתקדם כל הזמן, הדברים משתנים ומתחדשים כל הזמן. כדי להיות מוביל בתחומך אתה חייב להישאר מעודכן בשינויים האחרונים בתחום שלך ולהיות בקיא בטרנדים אחרונים. לוקח זמן לבנות מותג אישי איכותי וחזק ואם לא תישאר עדכני לא תוכל לעשות זאת. זה תמיד משתלם ללמוד דברים חדשים ולפתח מיומנויות חדשות, אם אתה לא מתפתח אז אתה עומד במקום וזה הדבר האחרון שאתה רוצה בתור יזם.

לסיכום אפשר לומר שבניית תדמית אישית איכותית וחזקה בהחלט דורשת השקעה של זמן ואנרגיה, אך אם עושים את זה נכון, התוצאות העסקיות לא יאחרו להגיע.